Öldükten sonra vücutta neler oluyor?

?

 

öldükten sonra vücutta neler oluyor
öldükten sonra vücutta neler oluyor

Birinin ölümü Dışarıdan görünen bölüm bu dünyadaki insanların içinde yaşadıkları buradan ayrılırken deri değiştiren canlılar gibi geride cansız bedenini bırakır. Nasıl hayatına doğru ilerler ancak Geride kalan bedenin karşılaşacakları da ibret vericidir Özellikle bu bedene hayattayken gereğinden fazla değer verenler için Peki öldükten sonra bu bedenin başına neler geleceğini ayrıntılı olarak düşündünüz mü? Hiç bir gün öleceksiniz belki hiç beklenmedik bir şekilde bir şeyler almak için markete giderken yolda bir araba kazası geçireceksiniz ya da amansız bir hastalık hayatımıza sormayacak veya bir anda kalbiniz duracak.

 

Böylece bölümü takmaya başlayacaksınız şu andan itibaren beklediğimiz hiçbir ilişkimiz kalmayacaktır. Hayat buluyor Ben dediğiniz ve sahiplendiğini zor beden sıradan bir et parçası haline gelecek önümüzde birlikte bedeninizi başka insanlar taşımaya başlayacaklar etrafta ağlayanlar daha dün buradaydı dağ gibi adam da diyenler olacak sonra o bedeni alıp evin bir odasına Belki de mor ve koyacaklar orada bir gece bekleyecek ertesi gün bölme işlemleri başlayacak cansız bedenini alıp gasilhaneye götürecekler görevli kaskatı kesilmiş olan bedeninizi soğuk suyla yıkayacak. Ancak bu aşamada ölümle seride bedenden aşikar hale gelecek morarmalar başlayacak daha sonra beden hep beyaz bir bezle kefenle saracaklar sonra da tahta tabuta koyup üstüne yeşil bir örtü örtsün çekler cenaze arabası gelecek tabutu devralacak araba mezarlığa doğru ilerlerken yolda hayat devam edecek.

 

Bazı insanlar cenaze geçiyor diye saygı gösterecek kendi işine bakacak sonra mezarlığa gelecek tabut Sevenler ya da seviyor gibi görünenler tarafından ellerde taşınacak etrafta muhtemelen yine ağlayanlar sizden alırım hocam sonra o kaçınılmaz yere mezara gelmeyecek üstünde. Sizin isminiz yazılı Medeni tabuttan çıkarıp beyaz kefenle birlikte mezarın içine atacaklar ve sonra son iş yapılacak ellerine küre kalanlar.Beyaz Kefen içindeki beden üzerine Toprak atmaya başlayacaklar kesenin ağzını açıp çıkar ağzınıza burnunuza boğazınıza Gözlerinize topraklarda olacak Topraklar yavaş yavaş kesiliyor biraz sonra işleri bitecek ve gidecektim mezarlık. Her zamanki gibi. Derin Sessizliği ne görmeyecek gidenler kendi hayatlarına geri dönecekler ama gömülen beden için açtık hayatın hiçbir anlamı kalmamış olacak dünyadaki Hiçbir güzellik hiç bir güzele Güzel insan güzel manzara artık o benim için hiçbir şey ifade etmeyecek ve deniz hiç bir dostunuzla artık Görüşebilecek beden için var olan tek şey.

 

Artık yalnızca toprak ve onun içindeki bakteri ve Kurtar olacak insanın gömülmesi ile birlikte Medeni en içten hem de dıştan gelen etkilerle hızlı bir parçalanma sürecine girecek Böylece en güzel bir biçimde yaratılmış olan insan hayatı olabilecek en korkunç biçimde sona erecek Peki neden insan öldükten sonra bu hale getirilmesi olan dilemesi nedir Ve bunun çok büyük kıymeti vardır insan kendisinin Aslında bedenden ibaret olmadığını bedeninin yalnızca kendisine giydirilmiş geçici bir kılıf olduğunu bu korkunç sonu görerek anlamalı.

 

Medenin ötesinde bir varlığı olduğunu hissetmelidir insan sadece bedenden ibaret olamayacağını. Medenin ötesinde onu bir araç olarak bulunan Ruhum Var olduğunu anlamalıdır Vallahi kendini et ve kemikten ibaret sanan insana Belki de bunun bir aldanış olduğunu kapatmak için böyle ibret verici bir sor hazırlamıştır insan bedeninin ölümüne bakmalı. Bu geçici dünyada adeta soğuk suyla kadar kalacakmış gibi sahiplendiğim bütün arzularını boyun eğdiği bedeninin hakimiyeti hakkında düşünmelidir bu beden toprağın altında çürüyecek kutlanacak ve iskelete dönüşecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir